Kelionės, kurių verta laukti
Gauti kelionės pasiūlymą
tel 1312 mail Parašykite mums
Detali kelionių paieška

Reikalavimai skrendant i Turkiją - ką būtina žinoti

Reikalavimai skrendant i Turkiją - ką būtina žinoti

Turkijoje į vieną visumą susilieja gyvybingi miestai, populiarūs pakrantės regionai, senovinės istorinės vietovės ir vieni iš nuostabiausių gamtos reiškinių Žemėje. Nuo kosmopolitiško Stambulo ir sostinės Ankaros iki turistų pamėgtų paplūdimio kurortų, tokių kaip Bodrumas, Alanija ir Marmaris, pagrindiniai šalies miestai kasmet pritraukia milijonus turistų, norinčių susipažinti su skirtingais šios valstybės kampeliais. Lietuvos piliečiai taip pat itin dažnai atostogoms renkasi būtent Turkiją.

Visgi, kadangi tai nėra Europos Sąjungos šalis, svarbu prieš kelionę gerai pasidomėti visais kelionės reikalavimais ir pasirūpinti saugia kelione. Tai išlaisvins jus nuo papildomo streso ir leis mėgautis kelione dar tik pradėjus ją planuoti. Mūsų kelionių ekspertė Silvija Raubienė padėjo sudėlioti pagrindinius reikalavimus skrendant į Turkiją. 

Reikalavimai skrendant į Turkiją

Kad kelionė būtų sklandi ir maloni, rekomenduojame iš anksto pasirūpinti visais reikiamais dokumentais. Vykstant į Turkiją, jums reikės:

  • Paso, kurio galiojimo laikas ne trumpesnis nei 6 mėn. iki išvykimo iš Turkijos dienos. Geriausia pasitikrinti galiojimą bent kelis mėnesius prieš kelionę, kad esant reikalui spėtumėte pasidaryti naują. Jei jau greitu metu išvykstate, galite skubos tvarka pasigaminti pasą migracijos departamente už didesnę kainą nei įprastai.
  • Kelionės dokumentų. Juos pateikti reikės oro uoste, kad jums atspausdintų lėktuvo bilietus.
  • Draudimo. Keliaujant į Turkiją negalioja standartiniai medicininiai Europos Sąjungos susitarimai, todėl paranku savarankiškai apsidrausti.

Pasas ir vizos reikalavimai 

Keliaujant į Turkiją,  Lietuvos piliečiams nereikia turistinės vizos, o būti šalyje jie gali 90 dienų. Šalių, kurioms su Turkija taikomas bevizis režimas, piliečiai gali atvykti su pasais, galiojančiais ne trumpiau kaip 150 dienų po planuojamos išvykimo dienos.

Jei keliaujate į Turkiją ne turistiniais tikslais arba norite pasilikti ilgiau nei 90 dienų per 180 dienų laikotarpį, jums reikėtų kreiptis į Turkijos atstovybę Lietuvoje. Vizų režimas turistiniais ir verslo tikslais gali skirtis nuo vizų darbo ir švietimo tikslais. Be to, Turkijos vizų režimas gali keistis pagal savitarpio pagalbos principą. Kai kuriems pareiškėjams turistinio ar verslo vizito į Turkiją metu vizos gali būti nereikalingos, o kiti gali gauti elektroninę vizą.

Dokumentų patikrinimas ir patarimai 

Oro uosto saugumo patikra - tai procesas, kurio turi laikytis visi keleiviai, norėdami skristi. Iš tikrųjų oro uosto saugumo procedūrą turi pereiti ne tik išvykstantys keleiviai, bet ir visi, norintys patekti į išvykimo salę. Tai apima muitinių darbuotojus, oro uosto valytojus, keleivius aptarnaujantį personalą. Oro uosto patikra - tai būdas apsaugoti keleivius nuo nusikaltimų, grėsmės ir bet kokios kitos neteisėtos veiklos.  

Tam, kad dokumentų patikrinimas praeitų sklandžiai, iš anksto pasiruoškite dokumentus ir pasidomėkite bagažo reikalavimais. Visuomet rekomenduojame palikti papildomos vietos lagamine, kad galėtumėte parsivežti lauktuvių. Registruoto bagažo matmenys, svoris ir kaina priklauso nuo kelionių organizatoriaus:

Novaturas: registruoto bagažo kiekis yra nurodyta keleivio skrydžio informacijoje, bet vieno bagažo vieneto svoris negali viršyti 32kg. Sulankstomus vaikišką vežimėlį, kūdikio lopšį ir neįgaliojo kėdę vežti galima nemokamai. 

TezTour: maksimalus vieno registruoto bagažo vieneto (lagamino) svoris negali viršyti 32 kg. Papildomam registruotam bagažui skiriama 10 kg. Leidžiamas sulankstomas vežimėlis arba automobilio kėdutė. 

Coral Travel: leistinas nemokamo bagažo svoris priklauso nuo skrydį vykdančios aviakompanijos taisyklių ir yra nurodomas kelionės dokumentuose.

Kiti svarbūs patarimai keliaujantiems į Turkiją:

  • Daugumoje vietų reikia turėti europietišką arba turkišką numerį, kad gautumėte Wi-Fi kodą ir galėtumėte prisijungti prie nemokamo interneto. Tai aktualiausia būna oro uoste, kad turėtumėte prieigą prie reikiamų puslapių ir dokumentų. Geriausias būdas išspręsti šį klausimą - turėti tarptautinį telefono planą arba įsigyti turkišką SIM kortelę arba iš anksto įsigyti esim kortelę.
  • Keliavimui pačioje Turkijoje, geriausia rinktis viešąjį transportą, skirtą turistams – dėl jo teirautis galite viešbutyje. Jei nuspręsite važiuoti su taksi, turėkite omenyje, kad vairuotojai dažnai derasi dėl kainos ir neturi grąžos. Todėl, pasirūpinkite smulkiais pinigais ir geriausia, dėl galutinės kelionės kainos susitarkite dar prieš įlipdami į automobilį. 

Dažniausiai užduodami klausimai 

Kokių dokumentų reikia turėti vykstant į Turkiją? 

Vykstant į Turkiją, svarbu turėti pasą, kurio galiojimas yra ne trumpesnis nei 150 dienų. 

Ar reikalinga viza vykstant į Turkiją iš Lietuvos? 

Vykstant į Turkiją iš Lietuvos su lietuvišku pasu, turistiniais tikslais ne ilgesniam kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpiui, vizos nereikia. 

Kokios yra grįžimo iš Turkijos į Lietuvą taisyklės? 

Grįžtant iš Turkijos į Lietuvą svarbu turėti savo asmens dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę). Papildomų taisyklių nėra, jei esate Lietuvos pilietis. Esant poreikiui gauti vizą ilgesniam laikotarpiui, reikėtų kreiptis į Turkijos ambasadą Lietuvoje.