Lisabona: geltonų tramvajų ir nepaprasto grožio architektūros miestas
Į Lisaboną – ir ilgam savaitgaliui
Ar žinojote, kad nuo šių metų pavasario Portugalijos sostinę galima pasiekti skrendant be persėdimų? airBaltic šių metų gegužę skrydžių žemėlapį iš Vilniaus papildė tiesioginiais skrydžiais į Lisaboną: skrydžiai vykdomi ištisus metus, nuo balandžio iki lapkričio - antradieniais ir šeštadieniais, o nuo lapkričio iki balandžio -pirmadieniais ir penktadieniais, su trumpa pertrauka žiemą nuo sausio 10 d. iki kovo 3 d. Tiesioginio skrydžio trukmė - 4 valandos. Tad Lisaboną galite rinktis ir kaip ilgesnio savaitgalio kryptį!
Ką verta pamatyti Lisabonoje?
Expo rajonas
Ar žinojote, kad 1998 metais Lisabonoje vyko pasaulinė Expo paroda? Šiam įvykiui buvo iš dalies pastatytas, ir dalies atnaujintas miesto rajonas, kuris iki šių dienų vadinamas Expo rajonu. Dabar buvusiose parodos erdvėse įsikūrę biurai, koncertų, konferencijų salės, restoranai, laisvalaikio erdvės.
Expo rajone veikia keltuvas, kuriuo per 20 minučių galima apžiūrėti miesto erdves: bilieto kaina 7,5 eur/ asm. Taip pat, šiuo keltuvu pasieksite jūrų muziejų/ akvariumą „Oceanario de Lisboa“ (kaina suaugusiems 25 Eur, vaikams iki 12 metų - 15 Eur).
Vasco da Gamos tiltas (Vasco da Gama Bridge)
Vantinis tiltas Portugalijoje, kertantis Težo upę ir sujungiantis šalies sostinę Lisaboną su Setubalio pusiasaliu. Ilgą laiką jis buvo tituluojamas ilgiausiu tiltu Europoje (įskaitant viadukus), kurio bendras ilgis siekia 17,2 km. Statybos buvo pradėtos 1995 m. vasario mėnesį, o tiltas eismui buvo atidarytas 1998 m. kovo 29 d. kaip tik tuo metu, kai vyko pasaulinė „Expo 98“ paroda, skirta 500-osioms portugalo jūrų tyrinėtojo Vasco da Gamos jūros kelio iš Vakarų Europos į Indiją atradimo metinėms paminėti.
Lisabonos centras
Lisabonos centrą tyrinėjome pėsčiomis: labiausiai žavėjo senoviniai tramvajai, vis dar važinėjantys po miestą. Nors tai yra vietinių gyventojų susisiekimo priemonė, dažnu atveju tramvajai būna pilni turistų. Geltonasis 28 tramvajus - lyg muziejus ant ratų: šis maršrutas apima lankomiausias sostinės vietas, tad tai puikus būdas pažint miestą. Vienkartinio bilieto kaina 3 eur.
Architektūros mėgėjams Lisabona yra tikras atradimas: Portugalijos sostinėje galima apžiūrėti nuostabius vienuolynus ir rūbus – arba tiesiog paklaidžioti centrinėmis miesto gatvėmis grožintis įvairiais pastatais.
Prisiliesti prie kultūros - Fado muzikos vakaras
Vieną vakarą rekomenduojame skirti Fado muzikos koncertui. Autentiškose vietose vykstančių koncertų metu taip pat galite užsisakyti ir vakarienę. Pasirinkę tokią pramogą, ragausite nacionalinių patiekalų bei klausysitės išskirtinės Fado muzikos. Bilietai svyruoja nuo 17 iki 60 Eur, priklausomai nuo to, kas įskaičiuota į bilieto kainą (maistas, gėrimai ir pan.)
Ką dar verta aplankyti Lisabonoje?
Beleno bokštas stovi toje vietoje, iš kur išplaukė didysis keliautojas Vaskas da Gama. Beleno bokštas laikomas Portugalijos ir Lisabonos simboliu, menantis istorines portugalų jūrininkų atradimų keliones.
Būdami Belene nueikite į Pastéis de Belém. Rekomenduojame paragauti nacionalinio deserto – „nata“ pyragaičio. Jų galima rasti visose kavinėse, oro uoste arba specializuotose kepyklėlėse.
Turint laiko verta užsukti į modernų papuošalų muziejų „Royal Treasure Museum“. Bilieto kaina 10 eur/ asm.
Vietos netoli Lisabonos
Jei norite aplankyti ir kitas vietas šalia sostinės, verta stabtelėti Cascais. Apie 30 km nuo Lisabonos nutolusiame miestelyje laikas tarsi sustoja: banglentininkai gaudo vėją, o tingesni turistai lėtai vaikštinėja senovinėmis miestelio gatvėmis bei ilsisi saulės atokaitoje. Be to, čia gausu suvenyrinių parduotuvėlių bei restoranų, kuriuos galėsite mėgautis jūros gėrybėmis bei tradiciniais portugalų virtuvės patiekalais.
Dar viena vietą, kurią rekomenduojame aplankyti - 16 km nuo Canscais nustolęs, nuostabaus grožio miestelis Sintra. Šią vietą kone būtina pamatyti savo akimis: ir dėl įspūdingų pilių bei rūmų, ir dėl gamtos grožio aplinkiniuose kalnuose.