Kelionės, kurių verta laukti
Pažymėkite patikusias keliones ir dalinkitės jomis su artimaisiais, ar išsisaugokite jas savo el. pašte.
Gauti kelionės pasiūlymą
tel 1312 mail Parašykite mums
Detali kelionių paieška

Prisijaukinti Kiniją

Prisijaukinti Kiniją

Prisijaukinti Kiniją - Inga StankevičienėIšsiruošti ilgam į tolimą kelionę svetur nėra paprastas iššūkis kiekvienam, o jei dar patenki į visai kitokios kultūros šalį, atrodytų, tarsi pradėtum gyvenimą iš naujo. Vilnietė Inga Stankevičienė trejus metus praleido Kinijos sostinėje Pekine, mieste, kurio istorija skaičiuoja jau daugiau nei tris tūkstančius metų. Nors Kinija savo mąstais, kultūra ir senomis tradicijomis stebina ne vieną atvykėlį, moteris ten gyvendama ir pramokusi kinų kalbos, berods, šią šalį prisijaukino lengvai.

Grįžusi į Lietuvą I. Stankevičienė pajuto, kad sukauptos kalbos žinios po truputį ėmė blėsti, o ir troškimas geriau išmokti kinų kalbą nedavė ramybės. Sužinojusi apie studijas Kinijoje, laimėjo konkursą, gavo stipendiją ir prieš keturis mėnesius išvyko studijuoti į piečiausią Kinijos salą Hainanį.

Inga, papasakokite, kokį įspūdį Jums pirmiausia paliko Pekinas, kuriame gyvenote pakankamai ilgą laiką?Prisijaukinti Kiniją - Pekinas

Gyvenimas Pekine – daugiau nei 20 milijonų gyventojų turinčiame megapolyje ir gyvenimas tropinėje Hainanio saloje – visiškai skirtingas. Pekine ryškūs 4 metų laikai: karštos vasaros ir šaltos žiemos, jis garsėja dideliu užterštumu (tai yra visiška tiesa ir sunkiai įsivaizduojamas dalykas Lietuvos gyventojams). Pekine galima rasti visko: nuostabaus grožio imperatoriškųjų pastatų, liudijančių Kinijos didybę, meno gerbėjai gali mėgautis pasivaikščiojimu bohemiškame rajone, maisto mėgėjai šiame mieste gali rasti visų pasaulio virtuvių restoranų, be abejonės, paragauti ir garsiąją Pekino antį. Šalia Pekino, netoliese, kaip drakonas kalnais draikosi įspūdingoji Didžioji kinų siena. Pekinas – istorinis ir kultūrinis Kinijos židinys.

O kaip atrodo šiandienė Jūsų kasdienybė Hainanio saloje? Kuo gyvenate, užsiimate, kaip leidžiate laisvalaikį?

Kadangi šiuo metu studijuoju kinų kalbą Hainan Normal universitete, mano kasdienybė labai paprasta: darbo dienomis – paskaitos, o savaitgaliais keliauju po salą. Klimatas čia šiltas, todėl kelionės nereikalauja didelio pasiruošimo: svarbiausia turėti maudymosi kostiumėlį (šypsosi). Turėdama ilgesnes atostogas – išsiruošiu į tolimesnę kelionę ir keliauju į tas Kinijos vietas, kuriose dar neteko lankytis.

Prisijaukinti Kiniją - GuilinAr daug teko keliauti po pačią Kiniją? Paminėkite Jums įsimintiniausias vietas.

Kelionės – viena didžiausių mano aistrų, tad kai tik turiu galimybę – keliauju. Kinija tokia didžiulė... nors teko aplankyti nemažai vietų, dar daug kur nebuvau ir norėčiau pakeliauti. Man labai patinka kalnai, tad didelį įspūdį paliko Zhangjiajie nacionalinis parkas ir vadinamieji „Avataro“ kalnai. Kalbama, kad būtent šių kalnų, miškų, krioklių grožis įkvėpė filmo „Avataras“ režisierių. Kita įspūdinga vieta – Guilinas, Jangšuo ir netoliese esančios ryžių terasos. Visas regionas ypatingas tuo, kad aplink yra tūkstančiai uolų, kurios sukuria neapsakomo grožio kraštovaizdį. Galima plaukti kruizu upe, mėgautis uolų atspindžiais vandenyje bei ramybe. Jangšuo miestelis labai jaukus ir žavus, o apylinkes smagiausia apkeliauti dviračiu. Man visada didelį įspūdį palieka ryžių terasos, matyt, dėl to, kad tai vakariečiams neįprastas vaizdas.
Nors labai mėgstu gamtą, po kurio laiko laukinėje gamtoje labai norisi civilizacijos. Aš esu didelių miestų gerbėja, o mano mėgstamiausi – Tokijas ir Honkongas. Žemyninėje Kinijoje išskirčiau Šanchajų, nes tai modernus, milžiniškas, nemiegantis, nuolatinio virsmo miestas. Nors apstatytas gigantiškais pastatais, jis puikiai dera su senąja architektūra. Šanchajus itin patiks besižavintiems šiuolaikine architektūra, mėgstantiems gerą maistą ir naktinį gyvenimą.

Prisijaukinti Kiniją - Inga StankevičienėKas labiausiai Jus žavi ar įkvepia kinų kultūroje? Kokios išminties, patirties iš jų tradicijų, gyvenimo būdo ar pan. galbūt galėtų pasisemti lietuviai?

Man gražu, kad net milijonus gyventojų turinčiuose Kinijos miestuose nesijaučia agresijos ir jautiesi saugus. Žmonės labai draugiški, paslaugūs, vaikiškai smalsūs: dažnai kalbina, klausia, iš kur atvykau bei nuoširdžiai apsidžiaugia, kai atsakau jiems kiniškai. Kinai labai sportiški ir rūpinasi savo sveikata: parkuose bei skveruose daugybė žmonių sportuoja, šoka, dainuoja. Sportu užsiima ir jaunimas, ir senjorai. Kinai rūpinasi savo mityba ir valgo labai įvairų maistą tam, kad gautų visų sveikatai reikalingų medžiagų. Kartais su draugais juokaujame, kad maistas Kinijoje yra tikroji religija. Ir tai iš tiesų yra jungianti bei vienijanti grandis. Jei Kinijoje jus pakvietė kartu pavalgyti – tai didžiulė garbė ir reiškia, kad nori tapti jūsų draugu. Dar man patinka, kad kinai labai gerbia tėvus, vyresnio amžiaus žmones bei mokytojus. Dažniausiai jų patarimai, sprendimai yra vertinami ir neginčijami. Kinai labai daug mokosi ir sunkiai dirba. Ir tai daro beveik nesiskųsdami, nes konkurencija yra didelė, tad jie viršvalandžius priima kaip savaime suprantamą dalyką. Nepaisant to, žmonės randa laiko kelias valandas mėgautis tokiais paprastais dalykais kaip arbata. Tai mane labai žavi – tiesiog sustoti trumpam nuo beprotiško tempo ir atrasti šiek tiek laiko sau arba maloniam pokalbiui apie arbatą. Manau, kad kiekvienas, atvykęs pakeliauti ar pagyventi, Kinijoje gali atrasti daug naujo, pasisemti idėjų, perimti tam tikrus kinų įpročius bei pritaikyti savo gyvenime.

Prisijaukinti Kiniją - ŠanchajusKą Jums apskritai reiškia keliauti ir pažinti pasaulį?

Keliauti ir pažinti pasaulį – tai didžiausias atradimo ir pažinimo džiaugsmas. Jaučiu nuolatinį kelionių alkį. Kuo daugiau keliauju, tuo labiau suprantu, kad esu tik labai maža šio nuostabaus pasaulio dalis. Tikiu, kad kelionės bei jų patirtis daro mane tolerantiškesnę bei atviresnę. Jaučiuosi laiminga, kad turiu draugų įvairiose pasaulio šalyse, kad galiu su jais dalytis žiniomis apie savo šalį bei pažinti jų šalies kultūrą, tradicijas, papročius. Jokiuose pasaulio universitetuose nemoko to, ko išmoksti ir ką atrandi keliaudamas.

Kokių turėtumėte patarimų norintiems išsiruošti į ilgą pažintinę kelionę po Kiniją? Ką svarbu žinoti?

Norintiems keliauti savarankiškai reikėtų būti pasiruošusiems susidurti su kalbos barjeru. Nors vis daugiau žmonių Kinijoje kalba angliškai, atokesnėse vietose gali kilti susikalbėjimo problemų ir keliauti individualiai gali būti kiek sudėtingiau. Tačiau planuojant iš anksto ir keliaujant su grupe būtų lengviau išvengti šių sunkumų. Reikėtų žinoti, kad kinų įpročiai kitokie nei mūsų. Kinai valgydami garsiai čepsi, po valgio raugėja, kartais spjaudo gatvėje ir rūko neleistinose vietose. Mums tai atrodo labai nemandagu, tačiau tai visiškai normalu Kinijoje. Kinijoje blokuojami kai kurie internetiniai puslapiai, pavyzdžiui, Facebook, Youtube, Google, Gmail ir t. t.
Dar svarbu žinoti, kad Kinijoje, kaip ir bet kur kitur pasaulyje, reikia būti apdairiems, pasitaiko žmonių, kurie nori apgauti turistus ir pasipelnyti. Turguose privalu derėtis, o restoranuose nereikia palikti arbatpinigių... Visa tai yra tik svarbios smulkmenos. Prisijaukinti Kiniją nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Svarbiausia būti atviriems ir pasiruošusiems pažinti kitokią kultūrą.

Patalpinta